сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Медиумите пишуваат за Здравко, Србинот кој е на фронт во Украина

zdravko-u-ukrajini-foto-tviter-1404749237-530191

Поврзани вести

Претходните неколку месеци голем број Срби заминале во Украина да се борат на страната на проруските сили, пишува српски Курир.

Доколку може да им се верува на информациите кои кружат на друштвените мрежи, во Украина стигнал уште еден Србин за да се бори против про – украинските сили.

Имено, Здравко од Србија за само два дена станал хит на друштвените мрежи.

Тој објавил фотографија на која позира во војничка униформа, пред српското знаме, која подоцна се појавила на Твитер страницата Европски Мајдан, каде била упатена благодарност до овој човек.

За три часа фотографијата станала хит, а мислењата биле поделени – едни безусловно го поддржувале, додека други не можеле да сфатат зошто некој би се одлучил на ваков драстичен чекор.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести