недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Медуњанин: Само Меси може да го споре Меси

MEDUNJANIN SAMO MESI

Поврзани вести

Репрезентативецот на БиХ, Харис Медуњанин, веднаш по натпреварот против фаворизираната селекција на Аргентина изјави дека нема таков дефанзивец кој може да излези на крај со фудбалскиот “магионичар”, Лионел Меси.

„Невозможно е да го сопреш Лионел Меси. Само Меси може да излези на крај со Меси. Беше мирен до 60 минута, го чекаше вистинскиот момент. Во најважниот момент и помогна на неговата репрезентација, ја покажа својата класа, постигна прекрасен погодок. Искрено, сакам да ја освои светската титула, да го освои единствениот трофеј кој му недостасува. Ако ја освои светската титула, Меси ќе биде запаметен како еден од најдобрите фудбалери на сите времиња”, изјави одличниот играч за врска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести