недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Медведев и Азаров ќе разговараат за руско-украинските проекти

azarov medvedev

Поврзани вести

Премиерот на Русија, Дмитриј Медведев и неговиот украински колега, Микола Азаров, на денешната средба ќе разговараат за големите руско-украински проекти, пренесе „РИА Новости“.

На преговорите се планира разгледување на клучните прашања од билатералната соработка во трговско-економската, енергетската, кредитно-финансиската, научно-техничката, хуманитарната и културната сфера, како и реализацијата на големите заеднички индустриски и инфраструктурни проекти“, соопшти прес-службата на руската Влада.

Азаров ќе пристигне во еднодневна работна посета на Москва за учество во својство на набљудувач на седницата на Врховниот евроазиски економски совет, што ќе ја одржат лидерите на Русија, Белорусија и Казахстан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести