вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Меѓународен фолклорен фестивал во Автокоманда

igraorci

Поврзани вести

Утре со почеток во 20:30 на плоштадот во Автокоманда ќе се одржи концерт во рамкитена петтиот Меѓународен фолклорен фестивал, на кој ќе учествуваат Ансамбли за народни песни и игри од Бугарија, Словенија, Словачка, Чешка и домаќинот на Фестивалот ансамблот за народни песни и игри „Јонче Христовски”.

Фолклорниот фестивал ќе го отвори градоначалникот Тони Трајковски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести