недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Меѓународен меморијален турнир во куглање „Гаврило Гаврилски“

Турнирот е во организација на КК "Макпетрол" и на истиот покрај домаќините учество ќе земат и екипите на актуелниот светски клупски шампион „Подбрезова" (Словачка), "Борац" од Бања Лука (Босна и Херцеговина), Црвена Ѕвезда од Белград (Србија).

turnir-KUGLANJE

Последни вести

Во кугланата во спортскиот центар „Борис Трајковски” утре во 10 часот ќе почне дваесетиот по ред јубилеен меѓународен меморијален турнир во куглање „Гаврило Гаврилски“, а официјалното отворање ќе биде во 11 часот. 

Турнирот е во организација на КК “Макпетрол” и на истиот покрај домаќините учество ќе земат и екипите на актуелниот светски клупски шампион „Подбрезова” (Словачка), “Борац” од Бања Лука (Босна и Херцеговина), Црвена Ѕвезда од Белград (Србија).

Освоените бодови на овој турнир се бројат во АТП листа на меѓународната кугларска федерација

Влезот на турнирот е бесплатен.

 

Најчитани вести