среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Меѓународен турнир во куглање „Скопје опен 2014“

Во рамките на традиционалниот меѓународен турнир во куглање „Скопје опен 2014" натпревар ќе одиграат женските репрезентации во куглање на Македонија и Црна Гора.

kugla

Последни вести

Денеска, во 17.30, во во спортскиот центар „Борис Трајковски“, ќе се одржи традиционалниот меѓународен турнир во куглање „Скопје опен 2014“.

Во рамките на традиционалниот меѓународен турнир во куглање „Скопје опен 2014″ натпревар ќе одиграат женските репрезентации во куглање на Македонија и Црна Гора.

Традиционалниот меѓународен турнир во куглање „Скопје опен 2014″ се одржува по повод 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Градот Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести