вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Меѓународни експерти пристигнаа на местото на авионската несреќа

EKSPERTI

Поврзани вести

Седумдесет и осум меѓународни стручњаци пристигнаа денеска на местото каде што на 17 јули се сруши малезискиот патнички авион со 298 патници и членови на екипажот во регионот на Доњецк, соопшти специјалната мисија на ОЕБС во Украина.

На местото на несреќата пристигнале осеум набљудувачи и 70 експерти со кучиња, јавува Итар тас.

Тие цел ден интензивно работеле на собирање на остатоците на жртвите,наведува ОЕБС.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести