среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Mеѓународни нефролошки денови во МАНУ

manuslika

Поврзани вести

Во Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) денеска и утре ќе се одржат Mеѓународни нефролошки денови.

МАНУ го организира настанот во соработка со Македонското здружение за нефрологија, дијализа, трансплантација и вештачки органи, во чест на 75 години од раѓањето на академик Момир Поленаковиќ и 50 години научна работа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести