вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Меѓусебна расправија кулминираше со убиство: Познат идентитетот на убиените во Чаир

Познат идентитетот на жртвите од двојното убиство во Чаир

g_polliciska lenta

Поврзани вести

Меѓусебна расправија кулминираше со убиство денеска претпладне во скопската населба Чаир.

Педесет и шестгодишниот Алајдин Ајрини и неговиот 27-годишен син Мустафа се убиени од Шукри Тахири. Таткото и синот дошле до куќата на 52-годишниот Тахири, почнале вербална расправија со него. Тој го извадил пиштолот, кој најверојатно го поседувал без дозвола, и ги убил на прагот од неговата куќа.

Потоа Тахири зелам со себе 2.300 евра и оружјето, со кое што го извршил убиството, и се дал во бегство.

По кратка полициска потера, Алфите успеаја да го фатат убиецот во близина на Гинекологијата Чаир.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести