понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Меѓусебни недоразбирања решавале со пиштол

policija-500

Поврзани вести

Соседи од скопското село Арнакија своите недоразбирања ги решавале со пиштол.

Според информациите на Министерството за внатрешни работи, во расправија на 27-годишниот З.А. и 35-годишниот А.Р со пиштол испукал еден куршум кон З.А., но не го погодил.

Полицијата извршила увид по што бил пронајде гасен пиштол, а А.Р. е приведен за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести