понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Механичар го „слупал“ „мерцедесот“ на Николиќ вреден милион евра

При несреќата работникот кој го возел автомобилот на српскиот претседател е тешко повреден

tom

Поврзани вести

Работник во сервисот „Мерцеседес“ го „слупал“ за време на пробно возење блиндираниот „мерцедес ГЛ 500 брабас“ што претседател на Србија, Томислав Николиќ го доби на подарок од шеикот на Обединетите Арапски Емирати.

На џипот вреден милион евра налетал автобус во улицата Ѓорѓи Станојевиќ во Нов Белград, пишува српски „Информер“. Штетата е тотална, а истрагата укажува дека за несреќата е одговорен возачот на автобусот.

Работникот во сервисот е повреден и префрлен на лекување, додека за возачот на автобусот нема информации.

„Проблемот е во тоа што ова не е обичен автомобил. На страна што вреден еден милион евра, станува збор за возило кое ја обезбедува безбедноста на шефот на државата“, вели изворот на „Информер“.

Интересно е тоа дека ова е петти по ред пропуст на обезбедувањето на Николиќ, па поради тоа тој размислувал за откажуање на полициската заштита.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести