петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

Мекдоналдс го бојкотира Крим, затвора три ресторани

1316288899096

Поврзани вести

Американскиот бренд за брза храна Мекдоналдс соопштил дека ги затвора своите три ресторани на Крим и го проценува развојот на ситуацијата на овој црноморски полуостров.

Најголемиот ланец за хамбургери во светот во петокот навел дека одлуката за затворање на рестораните ја донел исклучиво врз основа на деловни причини и дека нема никаква врска со политика.

Деловните причини се прекин на финансиските и банкарските услуги како и причини околу производството на што компанијата не може да влијае.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести