четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Мекејлеб без решение за Барселона

fft104mm2000966

Поврзани вести

Македонскиот репрезентативец Лестер Бо Мекејлеб со својот Фенербахче претрпе убедлив пораз на гостувањето од Барселона со 93:73 на деветиот дуел од Топ 16 фазата во Групата Е во Евролигата.

Турците беа апсолутно немоќен противник на расположената Барса која стигна и до деветтата победа за убедливо прво место во групата. Мекејлеб за 28 минути на паркетот постигна 11 поени, дополнети со два скока и две асистенции.

Лидер во триумфот на Барселона беше Анте Томиќ со 19 постигнати поени, додека Нахбар запиша 13 поени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести