понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мекејлеб е можеби најинтересниот слободен агент во Европа

мекејлеб

Поврзани вести

Поранешниот македонски репрезентативец Лестер Бо Мекејлеб се најде на топ 5 листата на порталот „Eurohoops“ на најзвучни кошаркарски имиња кои се слободни агенти.

Мекејлеб минатата сезона во Евролигата дресот на турскиот тим Фенербахче бележеше 11,9 поени по натпревар, 3,2 скокови и 2,5 асистенции. Сепак, и покрај добрата статистика, тренерот на турскиот тим Жељко Обрадовиќ одлучи во новата сезона да не смета на неговите услуги.

Сега тој е во потрага по нов клуб, а интернет порталот „Eurohoops“ потенцира дека тој најверојатно ќе мора да прифати далеку помали примања доколку сака да остане во Европа. Се спомнува и Кина, но и НБА лигата.

Останатите кошаркари кои се најдоа на оваа листа се Милан Мачван, Микаел Желабал, Попс Менса Бонсу и Мајкл Брамос.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести