понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Мекејлеб одличен, Фенербахче поразен од Емпорио Армани

Bo_Mekejleb_so_Emporio_Armani_1

Поврзани вести

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Лестер Бо Мекејлеб беше втор стрелец на натпреварот во Истанбул, но неговиот Фенербачхе Улкер изгуби од Емпорио Армани со 82:73 и се оддалечи од пласманот во четвртфиналето во Евролига.
Плејмејкерот на турскиот тим и македонската репрезентација за 31 минута во игра против гостите од Милано постигна 17 поени, седум помалку од соиграчот и најефикасен поединец на мечот Бојан Богдановиќ.
Поразот во12. натпревар во рамките на групата Е од фазата топ 16 ги остави „слаткарите“ на петтото место, едно подлу од последното што води меѓу осумте најдобри во Евролигата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести