среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Мекејлеб со лекција за Олимпијакос

makedonskiot-bog-lester-bo-mekejleb-60540

Поврзани вести

Македонскиот кошаркар Лестер Бо Мекејлеб имаше извонредна партија во осмиот натпревар од Топ 16 фазата во Евролигата во кој неговиот Фенербахче славеше против Олимпијакос со 78:74. Турскио тим стигнаа до четвртата победа во оваа фаза од натпреварувањето, а Мекејлеб реализираше 20 поени дополнети со четири скока и три асистенции. Мекејлеб беше убедливот најдобриот кошаркар во својот тим заедно со Линас Клеиза кој постигна 21 поен. Во поразениот тим кај гостите по 17 поени постигнаа Перпероглу и Слоукас.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести