недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Мексико: 30 лица се повредени при уривањето на шатор

meksiko

Последни вести

Триесет лица се повредени при уривањето на шатор во Мексико, за време на прослава на Денот на вљубените, пренесе „РИА Новости“.

Инцидентот се случил во општина Николас Ромеро, во државата Мехико. Според податоците на локалните власти конструкциите што го држеле шаторот се урнале поради силен ветер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести