вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 53

Мексико одобри испорачување на Ел Чапо во САД

132978326

Поврзани вести

Мексико одобри екстрадиција на нарко босот Хоакин Гусман познат под прекарот Ел Чапо во САД, каде би му се судело за трговија со наркотици и убиство, соопшти мексиканското МНР.

– Мексиканската Влада одобри меѓународно испорачување на Гусман на владата на САД, за да му се суди таму, се наведува во соопштението на Министерството.

Лидерот на мексиканскиот картел од Синалоа е уапсен во почетокот на годинава. Акцијата на апсење ја извршија мексикански маринци во градот Лос Мохис во државата Синалоа.

Најчитани вести