петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Мексико подготвен за хрватската офанзива

MEKSISKO HRVATSKA OFANZIVA

Поврзани вести

Денеска, убедливо најголемо внимание ќе привлече дуелот од последното коло во групата “А”, дуелот помеѓу директните ривали за втората позиција, која гарантира настап во 1/8 финалната рунда, репрезентациите на Мексико и Хрватска.
Големиот сон, палсман во следната рунда ќе стане реалност за “коцкастите” доколку ги освојат драгоцените три бода, додека репрезентативците на Мексико ќе бидат пресрешни доколку дуелот против Хрватска заврши и без победник.

„Веќе со полна пареа се подготвуваме за дуелот против репрезентацијата на Мексико. Имаме потреба од победа, ќе се задоволиме само со три бода. Работиме на тој проблем. Ги гледав двата натпревара на следниот противник. Нема никакво изненадување, треба сите коцки да си дојдат на своето место. Знаеме каде се најсилни, каде се најквалитетни, но и каде се најслаби. Ги знаеме слабите точки. Одигравме одлично на претходните два натпревара, зошто да не одиграме одлично и на третиот”, изјави селекторот на Хрватска, Нико Ковач.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести