сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мексико: Пронајдени 12 мртви тела

Телата биле пронајдени во две одвоени гробници

meksikanska policija

Поврзани вести

Во мексиканската сојузна држава Гереро на крајбрежјето на Тихиот океан се пронајдени најмалку 12 тела во две одвоени масовни гробници.

Телата биле на девет мажи и три жени во градот Мекскалтепек, а еден од жртвите носел униформа од најблиската полициска управа на градот Таксико.

Од канцеларијата на тамошниот државен обвинител било соопштено дека телата ги пронашле воени лица откако добиле анонимна дојава за време на викендот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести