среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Мексико Сити: Полицијата пронашла пет тела

Телата биле фрлени заедно, а за грозоморното дело се претпоставува дека е одговорна некоја од нарко бандите

masovna grobnica vo meksiko

Поврзани вести

Полицијата во северното предградие на Мексико Сити пронашла тела на петмина убиени, соопштиле властите во Мексико.

Телата се фрлени заедно, а на нив се видни рани од огнено оружје, соопштиле службите за безбедност, јавува АП.

Главниот град на Мексико во голем дел беше поштеден од судирите меѓу наркокартелите кои погодија многу региони во земјата, потсетува АП.

Во мај група од 12 млади луѓе беа киднапирани од еден клуб во Мексико Сити и убиени, а тоа го сторила, судејќи според се’, некој од нарко бандите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести