среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мексико: Убиени 43 лица осомничени за членство во наркокартел

meksiko

Последни вести

Владините сили во Мексико во престрелка вчера убија 42 лица кои се осомничени дека биле членови на наркокартел.

 

Владини претставници изјавија дека убиените се членови на картелот „Халиско Нова генерација“.

Истите биле членови на „криминална организација, која дејствувала во државата Халиско“, но се уште не е споменато нејзиното име.

Најчитани вести