четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Меморандум за разбирање меѓу македонското Министерство за здравство и истанбулскиот универзитет

nikola todorov

Поврзани вести

Министерот за здравство, Никола Тодоров, денеска ќе одржи средба со професор д-р Јунуз Сојлет, ректор на Универзитетот од Истанбул, по што ќе биде потпишан Меморандум за разбирање меѓу Министерството за здравство на РМ и истанбулскиот универзитет.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести