понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Меморандум за соработка меѓу Министерството за труд и социјална политика и СКМ

dime-spasov

Поврзани вести

Министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, и претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески, денеска ќе потпишат меморандум за соработка.

Настанот ќе се одржи денеска во 11 часот во Министерството за труд и социјална политика.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести