сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Меморијален турнир во мал фудбал во чест на Тоше

tose

Поврзани вести

По повод роденденот на македонската музичка ѕвезда Тоше Проески, Здружението на Власи стопанственици од Македонија „Мандра“ го организира  меморијален турнир во мал фудбал. Овој турнинр се организира по петти пат.

Во рамки на манифестацијта посетителите ќе имаат можност да ги слушнат звуците од влашкиот, албанскиот и ромскиот фолклор во изведба на повеќе културни уметници.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести