четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Менаџерот на Јунајтед летна во облаци

menadzerot na junajted vo oblaci

Поврзани вести

Дека лесно лета во облаци без да заслужи, најголемиот виновник за очајните резултати на Манчестер Јунајтед,  Дејвид Мојс, покажа и со изјавата дека неговиот тим може да го освои победничкиот пехар во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

„Во зависност од противникот, можно е Манчестер Јунајтед да важи за аутсајдер во 1/4 финалната рунда од Лигата на шампиони. Сепак, јас сум голем оптимист, мислам дека Манчестер Јунајтед може да слави во ова натпреварување, дека го имаме тоа што е потребно, дека го имаме потребниот капацитет. Ако одиграме како што знаеме, ако го искористиме нашиот потенцијал, тогаш можеме да бидеме и повеќе од сериозна пречка за било кој противник во Лигата на шампиони. Се надевам дека ќе успееме, дека можеме да славиме во ова натпреварување”, изјави Мојс.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести