среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Мендух Тачи пристигна на лидерската средба со Хан

taci

Последни вести

На средбата која како што беше најавено се одржува денеска меѓу лидерите на најголемите политички партии во земјава и еврокомесарот Јоханес Хан тукушто пристигна и лидерот на ДПА, Мендух Тачи.

taci1

Маратонската средба која се одвива зад затворени врати во резиденцијата на евроамбасадорот Аиво Орав во Скопје почна околу 9 часот, а повеќе детали за тоа што се разговара на средбата се очекуваат во текот на денот.

 

 

Најчитани вести