сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Менез јавно флертува со старата дама

menes flertuva so damata

Поврзани вести

Крилниот напаѓач на актуелниот шампион на Франција, тимот на ПСЖ, Жереми Менез, откри дека би немал ништо против доколку во новата клупска сезона го носи дресот на најтрофејниот клуб во италијанската Серија А, Јувентус.

„Многу ми се допаѓа тимот на Јувентус. Мислам дека станува збор за еден од најдобрите тимови во Европа. Како да се создадени да имаат важна улога во следното издание на Лигата на шампиони. Тим составен од квалитетни фудбалери, тим составен од родени шампиони. И на мојата позиција играат фудбалери од светска класа. Течно зборам италијански, одлично ја познавам италијанската Серија А. лесно ќе се адаптирам на новата средина. Во потрага сум по тим кој ќе ми дозволи да покажам се што знам. Да почекаме уште малку, да видиме што ќе се случи за време на летниот преоден рок”, изјави Менез.

Повремениот репрезентативец на Франција на крајот од актуелната сезона ќе има статус на слободен фудбалер, а интерес за неговите услуги веќе покажаа челниците на Ливерпул, Арсенал, Милан и Атлетико (М).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести