недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Менез сега не сака да му раскине на ПСЖ

menez

Поврзани вести

Иако во изминатите неколку месеци постојано се пишуваше дека проблематичниот фудбалер на ПСЖ, Жереми Менез, сигурно ќе си замине од “Паркот на Принцовите” за време на зимскиот преоден рок, крилниот напаѓач на денешната прес-конференција откри дека не планира никаква промена на клупската средина во месец јануари.

„Тука ќе останам најмалку до крајот на актуалната сезона. Убаво ми е тука и ја имам подршката на клупските челници. Ќе дадам се од себе на преостанатите натпревари. Не сум разговарал на таа тема, не е точно дека сум сакал да заминам од Париз за време на зимскиот преоден рок. Таа опција не е во игра”, изјави Менез.
Повремениот репрезентативец на Франција веќе подолг временски период важеше за голема желба на раководните лица на Јувентус, Арсенал и на Ливерпул.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести