недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Менковски: Пожарот локализиран, недозволивме да се прошири

pozarnaaa

Поврзани вести

Пожарот е локализира, не дозволивме да се прошири на другите станови, изјави командирот на скопската противпожарна бригада, Благоја Менковски по интервенцијата на пожарот што изби во стан на 11-тиот кат од зграда на улицата Велко Влаховиќ во центарот на Скопје.

Менковски вели дека при интервенцијата нема повредени пожарникарите.

„Од станот се опожарени две простории, додека другите се само зачадени“, рече Менковски.

Во моментов полициска екипа врши увид во изгорениот стан со цел да се утврдат причините за пожарот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести