недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Мерцедес и Ауди се судрија кај Нова железничка

image1 (1)

Последни вести

Утрово околку 10:30 часот возила од марките Мерцедес и Ауди се судрија кај Новата железничка станица, дознава НетПрес.

Од Министерството за внатрешни работи ја потврдуваат оваа информација и додаваат дека според пријавата која е стигната кај нив повредени нема причинета е само материјална штета.

Екипи на министерството во моментов прават увид на местото на несреќата.

Од МВР додаваат дека на овој потег сообраќајот се одвива нормално.

image1

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести