Македонија,Крими хроника

Мерцедес и Ауди се судрија кај Нова железничка

Мерцедес и Ауди се судрија кај Нова железничка

Утрово околку 10:30 часот возила од марките Мерцедес и Ауди се судрија кај Новата железничка станица, дознава НетПрес.

Од Министерството за внатрешни работи ја потврдуваат оваа информација и додаваат дека според пријавата која е стигната кај нив повредени нема причинета е само материјална штета.

Екипи на министерството во моментов прават увид на местото на несреќата.

Од МВР додаваат дека на овој потег сообраќајот се одвива нормално.

image1