вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

„Мерцедес“ удри дете на патот Тетово-Јажинце

grcija-policija

Поврзани вести

Автомобил „Мерцедес“ со тетовски таблички вчера прегази седумгодишно дете од Тетово, кое се движело по регионалниот пат Тетово – Јажинце.

Возачот го зел детето и веднаш го однел во тетовската клиничка болница, но оттаму тоа било пренесено на скопските клиники поради сериозноста на повредите со кои се здобило.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести