среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Меркел во посета на БиХ

Меркел со тежок пораз на покраинските избори

Меркел со тежок пораз на покраинските избори

Поврзани вести

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска ќе претстојува во прва официјална посета на Босна и Херцеговина, каде ја завршува тридневната балканска турнеја.

Меркел во Сараево ќе биде пречекана од претседавачот на Советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ, а потоа канцеларката ќе се сретне и со членовите на Претседателството на БиХ, пренесува МИА.

Германската канцеларка предвидено е да ја посети изложбата во Галеријата „11/07/1995“ и да се сретне со претставничките на Здружението „Мајки на Сребреница“.

Најчитани вести