среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Меркел повредена при ски несреќа

merkel novogodisno

Последни вести

Ангела Меркел заврши во болница по несреќата на ски терените, пренесува „АФП“.

Наводно, канцеларката ја повредила карлицата, при што ќе биде потребно да мирува цели три недели. Меркел ги откажала сите свои состаноци, вклучувајќи ја и официјалната посета на Полска, која требаше да се одржи во средата како и средбата со премиерот на Луксембург.

Минатиов викенд, со сериозни повреди се здоби и формула шапионот Михаел Шумахер кој заврши во болница по несреќа на ски терените во Мерибел, Франција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести