Бразил2014,Спорт

Меркел се радуваше и во германската соблекувална

Меркел се радуваше и во германската соблекувална

Историскиот успех со репрезентативците на Германија го прослави и германската канцеларка Ангела Меркел која гордо позираше со освоениот пехар во германската соблекувална.