петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Меркел во сабота во Украина

Рејтингот на Меркел во пораст

Рејтингот на Меркел во пораст

Последни вести

Германската канцеларка, Ангела Меркел, во сабота ќе ја посети Ураина каде ќе разговара со претседателот Петро Порошенко и премиерот Арсениј Јацењук, потврди Берлин.

Како што е најавено, актуелната ситуација во Украина и односите со Русија ќе бидат централна тема на разговорите.

Покрај разговорите со украинскиот претседател и премиер, веројатно ќе дојде и до размена на мислењата со градоначалниците, се наведува во соопштението.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести