петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мертесакер: Арсенал не заслужи пласман во топ-три

mertesaker arsenal

Поврзани вести

Германскиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Пер Мертесакер го привлече вниманието на фудбалската јавност со изјавата дека неговиот тим не заслужува директен пласман во групната фаза од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

„Искрено, Арсенал не заслужува да биде во топ-три. Арсенал не заслужува директен пласман во групната фаза од Лигата на шампиони. Во следната сезона, Арсенал, ние, имаме обврска да одиграме многу подобро, да постигнеме многу подобри резултати, да напредуваме на првенствената табела. Вината за неуспешната сезона мора да ја побараме во лошиот старт, во поразите на гостувањата. Мора да ја научиме и оваа лекција и не смееме да ги повториме истите грешки во новата сезона”, изјави централниот дефанзивец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести