Магазин

Мешавина која треба да ја ставите во утринското кафе за да ги стопите килограмите

Мешавина која треба да ја ставите во утринското кафе за да ги стопите килограмите

Утринското кафе е ритуал без кој не можеме да си го замислиме денот, па затоа овој рецепт е лесно изводлив.

Се работи за додаток од следниве состојки:

  • ¾ шолја кокосово масло
  • ½ шолја мед
  • 1 лажица цимет
  • 1 лажица чисто какао


Начин на подготовка:

Соединете ги сите состојки и мешајте додека не добиете паста. Претурете во чиста тегла со капаче.

Секое утро кога ќе го сварите кафето, додадете 1 до 2 лажички од смесата додека е уште жешко. Мешајте 5-10 секунди и потоа може да уживате.