четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Месецов уште два продолжени викенди

sonce1

Последни вести

По Први Мај – Денот на трудот кога уживавме три дена во продолжен викенд, следува 24 мај „Св. Кирил и Методиј“ Ден на сесловенските просветители.

Празникот се паѓа во недела, па затоа неработен ќе биде и 25-ти мај (понеделник), што значи уште еден подолжен викенд во мај за сите граѓани на Македонија.

По три дена работа, православните верници добиваат уште еден неработен ден – петок, 29 мај кога е Духовден, петок пред Духовден.

Најчитани вести