четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Меси доби невообичаен подарок

Лионел Меси добил необичен подарок од својот колега Луис Суарез, па веднаш се пофали на Инстаграм.

Меси привлекува внимание и додека е повреден

Меси привлекува внимание и додека е повреден

Поврзани вести

Суарез одбрал уникатен подарок за Меси – пижами со ликот на Лутко, едно од џуџињата на Снежана.

Благодарам пријателе што ми ги подари овие пижами. Она што не го разбрав е зошто баш лутко, напиша Меси како коментар на фотографијата на Инстаграм

Меси во моментов се наоѓа среде рехабилитација од повреда, но иако го нема на теренот неговите соиграчи, очигледно, не го забораваат, макар и на ваков, шеговит начин.

leo messi

Најчитани вести