вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Меси доби ниски удари и од Марадона

m

Последни вести

Не само фудбалските фанови, кои останаа во шок откако ја слушнаа конечната одлука на ФИФА, дека наградата за најдобар фудбалет на Мундијалот во Бразил ќе заврши кај најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес на Аргентина, Лионел Меси, и легендарниот репрезентативец на Аргентина, Диего Аармандо Марадона го дели мислењето дека ова е незаслужен поклон за фудбалерот на Барселона.

“Јас го сакам Меси како син, но не ја заслужи наградата. Неправедна е одлуката на ФИФА. Се е тоа дел од маркетингот, а понекогаш сето тоа изгледа смешно”, изјави Марадона по финалниот натпревар во Рио да Жанеиро.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести