четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Меси доби нов поклон од ФИФА

MESI POKLON OD FIFA

Поврзани вести

Фудбалскиот свет остана во шок, откако најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес на Аргентина, Лионел Меси по финалниот натпревар беше прогласен за најдобар фудбалер на Мундијалот во Бразил.

Фудбалската јавност е убедена дека престижната награда треба да заврши кај Томас Милер или кај Тони Крос.
Најдобар стрелец на првенството е Колумбиецот Хамес Родригез со 6 голови и 2 асистенции, најдобар голман е Мануел Нојер со 23 одбрани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести