сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Меси: Дојде вистинскиот час, момент на вистината

MESI DOJDE VISTINSKIOT CAS

Поврзани вести

Најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес на Аргентина, Лионел Меси е убеден дека е дојден “вистинскиот момент, вистинскиот час”, кој ќе покаже дали неговата репрезентација е доволно добро и квалитетна за да слави на престојниот Мундијал во Бразил.

„Мислам дека имаме многу силна група со фудбалери. Ваква група со фудбалери посакавме од првиот момент кога Сабела седна во селекторското столче. Овој тим е изграден со доверба, секој на секого му верува. Се гледа дека сме возбудени. Ова е вистинскиот час, ова е момент на вистината. Сега ќе видиме дали сме доволно квалитетни. Максимално возбудени ќе пристигнеме во Бразил. Сите сме возбудени, сите сме свесни дека имаме одличен тим, но тој тим мора да иде чекор по чекор”, изјави Меси.

Аргентина првиот натпревар од групната фаза ќе го одигра на 15 јуни, а за противник го има дебитатнтот на светската сцена, репрезентацијата на БиХ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести