вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Меси ги пропушта првите натпревари во 2014 година

Новиот предводник на каталонскиот гигант Барселона, Херардо Тата Мартино, потврди дека најдобриот фудбалер на денешницата, Лионел Меси најверојатно нема да настапи на првите неколку натпревари во 2014 година.

messi

Поврзани вести

Репрезентативецот на Аргентина заработи незгодна повреда на првенствениот дуел против екипата на Бетис, а лекарските прегледи покажаа дека станува збор за сериозна повреда која бара мирување во следните шест до осум недели.

“Меси работи според зацртаниот план, ги завршува сите етапи од рехабилитацијата. Сите се надевавме дека ќе биде во комбинација за игра на стартот од новата година, но како што се приближува датумот за неговиот кам-бек, така на сите ни станува јасно дека Меси има потреба од подолга рехабилитација, дека има потреба од време. Јас не можам да дадам точна информација кога е биде подготвен за игра, за Барселона најважно е Меси целосно да се рехабилитира од последната повреда”, изјави Мартино.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести