петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Меси го покани Игуаин на Ноу Камп

MESI GO POKANI IGUAIN

Последни вести

Најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес на Аргентина, Лионел Меси изјави дека ќе биде пресреќен ако во новата клупска сезона соработува со моментално најголемата ѕвезда во дресот на италијанскиот калчолигаш Наполи, Гонзало Игуаин.

Шпанските медиуми во изминатите неколку дена ја форсираат приказната дека каталонскиот гигант подготвува официјална понуда за аргентинскиот интернационалец од редовите на Наполи и истата нема да биде помала од 45 милиони евра.

„Ќе бидам многу среќен доколку Игуаин во новата сезона го носи дресот на Барселона. Ќе добиеме на квалитет, ќе имаме уште подобар, поопасен тим. Сепак, во овој момент, јас, Игуаин, моите колеги, сите сме фокусирани на Мундијалот во Бразил. Важно е да мислиме од натпревар за натпревар. Иран е следниот противник на Аргентина. Тим кој игра дефанзивно, кој се брани длабоко на својата половина. Многу е важно да ги добиеме следите два натпревара”, изјави Меси.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести