среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 50

Меси и Нејмар ќе се појават во финалето против Ривер Плата

Лионел Меси и Нејмар, двајцата најдобри играчи на Барселона, ќе бидат подготвени за финачниот меч на Светското клупско првенство.

messi

Поврзани вести

Меси го пропушти полуфиналето со Гвангжу поради болки предизвикани од камен во бубрегот, додека Нејмар има повреда на препоните. Иако категорично се тврдеше дека двајцата ќе го пропуштат финалето, сепак шпанските медиуми утрово наведуваат дека се опоравени.

Аргентинецот по деталните лекарски прегледи добил дозвола да се врати на тренинзите, а Бразилецот и против кинескиот клуб беше во комбинација но Луис Енрике не сакаше да ризикува.

Финалето меѓу Барселона и Риверл Плата на програмата е во недела од 11:30 часот.

Најчитани вести