вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Меси ќе има фиксна годишна плата од 16 милиони евра

mesi fiksna plata

Последни вести

Близок извор до таборот на каталонскиот гигант Барселона откри дека во текот на следната недела, аргентинскиот интернационалец Лионел Меси ќе го потпише новиот договор кој го обврзува да остане на “Ноу Камп” до 2018 година.

“Се прецизираат само последните детали од новиот договор, Преговорите се во финалната фаза и ако нема некое неочекувано или непријатно изненадување, Меси во текот на следната недела ќе го потпише новиот 5-годишен договор”, изјави блискиот извор до таборот на каталонскиот гигант.

Репрезентативецот на Аргентина во следните пет сезони ќе има годишна заработувачка од 16 мил. евра и ќе биде сопственик на титулата, најскапо платен фудбалер на денешницата.

 

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести