недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Меси: Ми олесна после погодокот

MESI MI OLESNA

Поврзани вести

Најзаслужниот за минималниот триумф во дуелот против селекцијата на БиХ, најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес на Аргентина, Лионел Меси, по натпреварот изјави дека се чуствувал многу подобро откако се запишал во листата на стрелци.

„Нормално е да имаш некоја дилема пред стартот на премиерниот натпревар. Бевме нервозни и многу возбудени. Така е секогаш пред првиот натпревар. Најважно од се е дека ги освоивме планираните три бода. БиХ има одличен тим, а кај нас има место за напредок. Им дозволивме да го наметнат нивниот стил на игра во првото полувреме. Играа пресинг на нашата поливина и затоа не создадовме некоја посериозна шанса во првите 45 минути. Ми олесна кога го постигнав вториот погодок на натпреварот”, изјави Меси.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести