петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Меси на допинг контрола

Најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес на Аргентина, Лионел Меси отрки дека бил принуден да ја одложи големата прослава поради пласманот во финалниот натпревар поради задолжителната допинг контрола после полуфиналнит дуел против селекцијата на Холандија.

MESI DOPING

Последни вести

Најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес на Аргентина, Лионел Меси отрки дека бил принуден да ја одложи големата прослава поради пласманот во финалниот натпревар поради задолжителната допинг контрола после полуфиналнит дуел против селекцијата на Холандија.

“Морав на допинг контрола и не можев да славам во соблекувалната. Горд сум што сум дел од оваа екипа. Каков натпревар. Ова е лудо, ние сме во финале. Им праќам прегратки на сите Аргентинци”, напиша Меси под сликата која ја објави на Инстаграм.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести