сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Меси не сака споредби со Марадона

MESI NE SAKA SPOREDBI

Последни вести

Најголемата ѕвезда во дресот на каталонскиот гигант Барселона и во репрезентативниот дрес на Аргентина, Лионел Меси побара да биде споредуван со најголемиот фудбалер во аргентинската историја, Диего Армандо Марадона откако ќе се закити со титулата светски шампион.

“Убаво се чуствувам, убав е тој комплимент кога ме споредуваат со Марадона, но јас не сакам да ја прифатам таа споредба. Сите знаеме што се направи Марадона за репрезентацијата на Аргентина и јас сум убеден дека ниту еден фудбалер не може да биде споредуван со Марадона се додека не ја освои светската титула со репрезентацијата на Аргентина. Се надевам дека ќе дојде и тој ден кога ќе ја освојам светската титула, се надевам дека тоа ќе се случи веќе ова лето во Бразил. До тогаш, не сакам да ме споредуваат со Марадона и да ме дефинираат како најдобриот”, изјави Меси.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести